Комунальне некомерційне підприємство
"Гадяцька міська центральна лікарня"
Гадяцької міської ради
Міністерство охорони
здоров'я України
 

Хто виписує рецепт на опіоїдні анальгетики?

Дата: 05.06.2021 09:53
Кількість переглядів: 178

Возможно, это изображение (текст)

Хронічний біль, який часто супроводжує тяжкі невиліковні захворювання, завдає невимовних страждань. Його неможливо усунути звичайним знеболювальним, допомагають лише спеціальні препарати - опіоїдні анальгетики. При правильному призначенні вони здатні покращити якість та тривалість життя пацієнта, який отримує паліативну медичну допомогу.

Розповідаємо, хто виписує на них рецепт та за яких умов 

  •  Призначити та виписати рецепт на опіоїдні анальгетики може не тільки вузький фахівець, наприклад, онколог, а й сімейний лікар, в тому числі - лікар-ФОП.
  • Рецепти виписуються пацієнту за наявності відповідних показань з обов’язковим записом про призначення таких лікарських засобів в історію хвороби та медичну карту.
  •  Лікар виписує рецепт на наркотичні (психотропні) лікарські засоби в чистому вигляді або в суміші з індиферентними речовинами (тобто такими, які є допоміжними та не несуть терапевтичного ефекту) на спеціальному рецептурному бланку форми №3 (ф-3). Такий бланк виготовляється на папері рожевого кольору розміром 75 × 120 мм.
  •  Рецепт ф-3 дійсний протягом 10 днів з дня виписування. Хворим із затяжними і хронічними захворюваннями лікар може виписати рецепт, розрахований на 10-денний курс лікування, а при наданні паліативної допомоги - у кількості, передбаченій для 15-денного курсу лікування (з поміткою "Хронічно хворому").
  •  На одне найменування лікарського засобу виписується один рецепт. Правила виписування рецептів на лікарські засоби і вироби медичного призначення затверджено наказом МОЗ №360 https://cutt.ly/QgaQ9TH.

 Опіоїдні анальгетики можуть відпускатися на пільгових умовах, безоплатно чи з доплатою. Якщо пацієнт отримує наркотичні препарати на пільгових умовах, то лікар дублює рецепт ще й на рецепті форми №1 (ф-1). Безоплатно або на пільгових умовах отримати опіоїдні анальгетики можуть пацієнти, згадані в Постанові №1303 https://cutt.ly/3gaQNxx.


« повернутися

Вхід для адміністратора