Комунальне некомерційне підприємство
"Гадяцька міська центральна лікарня"
Гадяцької міської ради
Міністерство охорони
здоров'я України
 

На які безоплатні ліки може розраховувати пацієнт?

Дата: 13.09.2021 11:21
Кількість переглядів: 147

Є кілька шляхів забезпечення українців безоплатними ліками. Тож розповідаємо, На які безоплатні ліки може розраховувати пацієнт. 

 За програмою “Доступні ліки” українці можуть отримувати препарати безоплатно або з невеликою доплатою для амбулаторного лікування.

 Це ліки проти серцево-судинних захворювань, бронхіальної астми та цукрового діабету ІІ типу. Нині програма включає 292 лікарських засоби, 70 з них - повністю безоплатні. У жовтні НСЗУ почне відшкодовувати інсуліни та ліки для пацієнтів з розладами психіки та поведінки, а також для пацієнтів з епілепсією.

 Лікарські засоби з реєстру програми «Доступні ліки» для амбулаторного лікування, можна отримати тільки за електронним рецептом, виписаним сімейними лікарями, терапевтами та педіатрами, з якими укладено декларацію.

 На стаціонарному та амбулаторному-поліклінічному лікуванні пацієнти також забезпечуються безоплатними ліками. Заклади, що надають медичні послуги, мають закуповувати самостійно ліки, що включені до Національного переліку основних лікарських засобів.

 В Нацперелік входить 427 лікарських засобів, які медзаклади зобов’язані закуповувати в межах покриття 100% потреби. В основі Нацпереліку - актуальна версія базового переліку основних лікарських засобів Всесвітньої організації охорони здоров’я. Це ліки від серцево-судинних захворювань, хвороб органів дихання, інфекційних захворювань, хвороб кістково-м’язової системи, хронічних захворювань нирок тощо.

 Ознайомитися з переліком безоплатних ліків з Нацпереліку можна за на сайті natsperelik.com.ua.

 Для пацієнтів, які лікуються у стаціонарі, ліки з Нацпереліку надаються безоплатно на весь період лікування. Під час отримання призначень у лікаря доцільно поцікавитися, які з призначених ним ліків входять до Нацпереліку (тобто, які ліки пацієнт має право отримати безкоштовно протягом усього курсу лікування та перебування в стаціонарі).

 Перевірити, чи входять призначені препарати до Нацпереліку можна на сайті або у мобільному додатку “Ліки Контроль”. А також на інформаційних стендах лікарні. Цю інформацію комунальні та державні медзаклади мають оновлювати щотижня. Також інформація про наявність ліків має публікуватися на офіційних веб-сайтах регіональних департаментів та управлінь.

 Медзаклади отримують ліки та медичні вироби через централізовані закупівлі. Централізовані закупівлі здійснює державне підприємство “Медичні закупівлі України” за заявками регіональних департаментів охорони здоров’я.

 Централізовано закуповуються лікарські засоби та медичні вироби за 19 напрямами, всього - 603 позиції. Зокрема, це препарати для онкохворих, пацієнтів з гемофілію, хворих на дитячий церебральний параліч, медикаменти для лікування туберкульозу тощо.

 Інформація про залишки ліків, які закуповуються за державними програмами, публікується на сайті МОЗ, є на аналітичній панелі Медичних закупівель України, а також на інформаційних стендах медзакладів. https://moz.gov.ua/zakupivli-likiv

 Низка міст та областей мають свої місцеві програми забезпечення пацієнтів ліками. Переважно це ліки для пацієнтів з рідкісними захворюваннями та важкохворих.

 Місцеві органи влади можуть закуповувати лікарські засоби поза Національним переліком основних лікарських засобів після проведення відповідної оцінки. Наприклад, у Києві діє цільова програма, за якою закуповуються ліки для пацієнтів з хворобою Гоше, первинним імунодефіцитом, спінальною м’язовою атрофією тощо.

У Запоріжжі в цільовій програмі заклали кошти на забезпечення медикаментами супроводу при проведенні замісної ниркової терапії, на рідкісні (орфанні) захворювання (ювенільний ревматоїдний артрит, вроджений імунодефіцит тощо).

 Практично кожне місто має цільові програми в напрямку забезпечення ліками. Наявність програм перевіряйте на сайтах департаментів охорони здоров’я місцевих органів влади.

На зображенні може бути: текст «#япацент на як безоплатн лки може розраховувати пацент? + нацональна служба здоров'я украйни»


« повернутися

Вхід для адміністратора