Комунальне некомерційне підприємство
"Гадяцька міська центральна лікарня"
Гадяцької міської ради
Міністерство охорони
здоров'я України
 

У Гадяцькій міській лікарні вперше проведено системний тромболізис

Дата: 03.12.2021 15:39
Кількість переглядів: 175

 

 Тромболізис - один із найсучасніших доказових методів лікування, що дозволяє усунути або значно зменшити ушкодження мозку ішемічному інсульті. Вкрай важливо при перших ознаках “мозкової катастрофи” ( раптова слабкість, проблеми з мовленням, порушення зору, виражений головний біль, порушення рівноваги, неспроможність ходити без сторонньої допомоги) негайно зателефонувати на 103. 

Бригади екстреної медичної допомоги через “інсультний” телефон здійснюють зв’язок з черговим неврологом інсультного центру, який, при необхідності, готує бригаду лікарів для проведення тромболізису. Таким чином можливо максимально зменшити “ терапевтичне вікно” - до 4-х годин з моменту перших ознак цього захворювання. Хворому, який відповідає критеріям, внутрішньовенно вводять рекомбінантний тканинний активатор плазміногену – лікарський засіб, що розчиняє згусток крові, який блокував мозкову артерію.

      Саме ця процедура була проведена 2 грудня в Гадяцькій міській лікарні завідувачем неврологічним відділенням Сергієм Дроб'язком, лікарем-рентгенологом Сергієм Богомолом, лікарем-анестезіологом Олегом Жигурою, лікарем приймального відділення Володимиром Ніковим.

 Пацієнт перебував у межах “ вікна терапевтичних можливостей” та був доставлений екстрено бригадою швидкої медичної допомоги як можливий кандидат на проведення системної тромболітичної терапії. Мультидисциплінарною бригадою лікарів, які пройшли стажування та отримали відповідні сертифікати, було прийняте рішення на проведення даної терапевтичної процедури.

      Тромболізис виконаний протягом перших трьох годин від появи ознак ішемічного інсульту. Це дало можливість раніше впровадити відновлювальне лікування за індивідуальною програмою та значно поліпшити прогноз на зменшення наслідків хвороби.


« повернутися

Вхід для адміністратора