Які нові доступні ліки мають з'явитися у 2022 році?
Довгий час пацієнти в Україні самостійно забезпечували себе ліками при амбулаторному лікуванні. Із запровадженням програми реімбурсації “Доступні ліки” доступ до лікування пацієнтів із хронічними захворюваннями покращився. Механізм відшкодування вартості ліків поширюється на захворювання, які найбільше впливають на показники смертності населення або суттєво знижують якість життя пацієнта. При цьому, ці захворювання ефективно лікуються на амбулаторному рівні.
У 2019 році у програмі було 254 лікарських засоби.
У 2020 їх кількість зросла до 264.
У 2021 році до програми було включено вже 354 препарати. А разом з інсулінами ця кількість становила понад 430.
У 2022 році програма реімбурсації розшириться і “Доступних ліків” стане більше. Так, із 1 липня там з’являться препарати для лікування:
- хронічного обструктивного захворювання легень;
- хвороби Паркінсона.
Таким чином, “Доступні ліки” цьогоріч включатимуть лікарські засоби від таких хвороб:
- серцево-судинні;
- діабет 2 типу;
- інфаркти та інсульти (профілактика);
- бронхіальна астма;
- розлади психіки та поведінки;
- епілепсія;
- нецукровий діабет;
- хронічне обструктивне захворювання легень;
- хвороба Паркінсона.
Пацієнти з цим діагнозами отримують свої ліки безоплатно або з частковою доплатою.
І вони активно користуються програмою реімбурсації: з початку 2022 року “Доступні ліки” отримали понад 207 тисяч пацієнтів.
Мета програми медичних гарантій — знизити фінансовий тягар для українців, які мають хронічні захворювання і потребують безперервного прийому ліків. Реімбурсація робить медичну допомогу доступнішою для цих пацієнтів. Сьогодні споживачами програми реімбурсації є 2,1 млн пацієнтів. Це ті люди, які отримують “Доступні ліки” та інсуліни на постійній основі. Завдяки регулярному прийманню ліків вони мають задовільні показники здоров’я.
Перелік ліків, які входять у програму зараз, можна знайти тут: https://bit.ly/3p13V19.
Які саме ліки будуть безоплатними для пацієнтів із хронічним обструктивним захворюванням легень та хворобою Паркінсона — стане відомо пізніше, ми обов’язково про це напишемо.
Нагадуємо, що для отримання “Доступних ліків” потрібен електронний рецепт. Як його отримати, ми розповідали тут: https://bit.ly/37Fv4O5.