Комунальне некомерційне підприємство
"Гадяцька міська центральна лікарня"
Гадяцької міської ради
Міністерство охорони
здоров'я України
 

Медична допомога при гострому інфаркті міокарда

Дата: 14.02.2022 09:33
Кількість переглядів: 444

Медична допомога при гострому інфаркті міокарда входить до пріоритетних послуг Програми медичних гарантій. Це означає, що людина з підозрою на інфаркт отримує усю необхідну екстрену діагностику безоплатно. І в разі підтвердження діагнозу - повний спектр медичної допомоги також безоплатно. За лікування інфаркту заплатить Національна служба здоров’я.

Заклади, які уклали договір з Національною службою здоров’я на медичну допомогу при гострому інфаркті міокарда, отримують гроші за надану пацієнтам допомогу від НСЗУ за підвищеним тарифом за кожного пролікованого пацієнта чи пацієнтку 

25 194 грн - за надання медичної допомоги при гострому інфаркті міокарда без проведення стентування;

 43 409 грн - із проведенням стентування. Варто зауважити, що стенти Програма медичних гарантій не покриває. Їх заклади охорони здоров’я отримують шляхом централізованих закупівель МОЗ.

?На які безоплатні послуги може розраховувати пацієнт/пацієнтка при лікуванні інфаркту?

 1. Первинний огляд пацієнта/пацієнтки лікарем, оцінка загального стану та життєво важливих функцій.
 2. Екстрена діагностика.
 3. Безперервний моніторинг стану пацієнта.
 4. Цілодобове проведення лабораторних досліджень: необхідні аналізи крові, визначення групи крові і резус фактору, інші лабораторні дослідження відповідно до медичних потреб пацієнтів.
 5. Цілодобові інструментальні дослідження (КТ, МРТ, ЕКГ, ЕХО-КГ, ангіографія).
 6. Стентування.
 7. Знеболення на всіх етапах діагностики та лікування.
 8. Безоплатні ліки та лікарські засоби з Національного переліку ліків.
 9. Медична реабілітація в гострому періоді.

Повний перелік безоплатних послуг та вимоги до закладів, які надають допомогу по пакету “Медична допомога при гострому інфаркті міокарду” можна переглянути за посиланням: https://bit.ly/3KHvHdd (пунк 7, файл “Специфікація надання медичних послуг”).

Підстави для отримання безоплатної медичної допомоги при інфаркті:

 • при доставленні бригадою екстреної медичної допомоги;
 • при переведенні з іншого закладу чи підрозділу;
 • самозвернення пацієнтів у невідкладному стані.

Людину з підозрою на гострий інфаркт міокарда бригада екстреної медичної допомоги повинна доставити безпосередньо в той медзаклад, який уклав договір з НСЗУ на надання послуг з лікування інфаркту. Саме у такому медзакладі спроможні екстрено провести потрібні лабораторні та інструментальні обстеження. В тому числі - ангіографічне дослідження коронарних судин. НСЗУ укладає договори на лікування інфаркту лише з тими медичними закладами, які мають ангіограф.

Знайти лікарні, які уклали договір з НСЗУ на 2022 рік за напрямом “Медична допомога при гострому інфаркті міокарда” можна на дашборді https://bit.ly/3B6dSjz, сторінка 3. У полі «Напрям, група послуг» потрібно обрати відповідний напрям – заклади відобразяться на мапі.


« повернутися

Вхід для адміністратора