Комунальне некомерційне підприємство
"Гадяцька міська центральна лікарня"
Гадяцької міської ради
Міністерство охорони
здоров'я України
 

В Гадяцькій міській лікарні проводять електроенцефалографію (ЕЕГ)

Дата: 24.11.2023 15:27
Кількість переглядів: 112

В Гадяцькій міській лікарні проводять електроенцефалографію (ЕЕГ).

ЕЕГ– це основний і абсолютно безпечний та безболісний метод дослідження функціонального стану кори головного мозку, шляхом графічної реєстрації його біоелектричної активності.

Основною функціональною одиницею кори головного мозку є нервові клітини — нейрони. Вони мають властивість проводити і генерувати електричні імпульси і ці імпульси, реєструються приладом — електроенцефалографом. Отже, можна сказати, що ЕЕГ — це відображення роботи головного мозку.

Показами до проведення ЕЕГ є:

- судомний синдром будь-якого характеру;

синкопальні стани (непритомності).

Крім цього прказами є :

- наслідки перенесених черепно-мозкових травм;

- перенесені нейроінфекції (менінгіт, енцефаліт);

- часті головні болі;

- порушення сну (сноходіння, сноговоріння);

- підозра на органічні ураження головного мозку;

 - затримка психомоторного та мовленнєвого розвитку у дітей, емоційні порушення, нервові тіки.

Велика частка електроенцефалографій припадає на виявлення епілепсій та епілептичних синдромів. Тому для людей з епілепсіями це основний метод діагностики, який є важливим як для виявлення епілептичної активності, так і для контролю ефективності лікування у подальшому.

Методика проведення ЕЕГ є абсолютно безболісною і не несе шкоди організму людини.

На голову пацієнта олягають спеціальну шапочку, до якої кріпляться електроди з проводами. При накладенні електродів користуються спеціальним нейтральним гелем, для того, щоб забезпечити добру провідність. Під час обстеження пацієнт знаходиться із закритими очима та виконує певні інструкції лікаря (глибоко дихати, відкрити очі, тощо).

Для того, щоб запис ЕЕГ відбувся якісно та був максимально інформативним, перед проведенням процедури забороняється вживати напої, які містять кофеїн чи алкоголь та не йти на обстеження голодним. Волосся голови повинно бути чистим та без нанесених лаку чи гелю.

Своєчасна діагностика захворювання дозволяє уникнути важких ускладнень.

Для запису на діагностику потрібно взяти направлення у лікаря-невропатолога і записатися за тел.050-218-25-25, 096-218-25-25 або звернутися до реєстратури Гадяцької міської лікарні.


« повернутися

Вхід для адміністратора