Про вірусний кон’юнктивіт розповість лікар-інтерн офтальмологічного відділення Вікторія Захаркіна
Вірусний кон'юнктивіт або «рожеве око» - поширене інфекційне захворювання, яке за своїм характером дуже нагадує ГРВІ. Про вірусний кон’юнктивіт розповість лікар-інтерн офтальмологічного відділення Гадяцької міської лікарні Вікторія Захаркіна.
Як такого лікування немає (можна тільки послабити симптоми, в деяких випадках – ускладнити розмноження для вірусів). Ну і точно так само, як при застуді - при дотриманні режиму, «проходить саме» протягом 5 -10 днів.
На цьому збіги не закінчуються:
• Причина все та ж - інфекція на фоні ослабленого місцевого імунітету, стресу, авітамінозу, переохолодження.
• Вірусний кон'юнктивіт може бути висококонтагіозним в перший тиждень захворювання, тому потрібно мінімізувати дотик до очей з подальшим потискуванням рук і дотиків до предметів загального користування (до дверних ручок, наприклад). У хворого обов'язково має бути окремий рушник і столові прибори.
• Точно так само, як звичайне ГРВІ, може перерости в бронхіт і пневмонію, вірусний кон'юнктивіт може перерости в кератит, коли приєднується виражений біль, світлобоязнь і сльозотеча. Кератит вимагає негайного інтенсивного лікування під регулярним лікарським наглядом, оскільки здатний привести до стійкого зниження зору.
Хотілося б сказати: «при перших симптомах негайно до офтальмолога!», Але і пацієнти, і лікарі прекрасно знають, що цього не буде.
Тому далі - короткий перелік того, що можна і те, що не можна робити:
1. Є просте міжнародне правило - 3 дні "рожеве око" - до лікаря. Це правило дозволяє звести до мінімуму кількість ускладнень.
2. Зниження зору, біль, різь, світлобоязнь, сльозотеча - вже не кон'юнктивіт, а кератит, при якому кожен день зволікання знижує ваші шанси на відновлення зору.
3. Якщо все ж впевнені, що у вас просто «очна форма застуди» - будь ласка, не використовуйте чай, ромашку, краплі з відбілюючим ефектом (ні в якому разі), пекучі антисептики. Все це значно ускладнює боротьбу організму з інфекцією, оскільки погіршується кровообіг (відбілюючі краплі) і травмується око (коли закапуєте те, що пече). По суті це те ж саме, що при ангіні пити окріп.
4. Можна робити - холодні компреси (махровий віджатий холодний рушник - 3-5 хвилин), закапувати штучні сльози (щоб захистити очі від додаткового подразнення зовнішнього середовища). Решта (антибіотики, противірусні препарати) - вже в компетенції лікаря.
Бережіть себе та свій зір!