Комунальне некомерційне підприємство
"Гадяцька міська центральна лікарня"
Гадяцької міської ради
Міністерство охорони
здоров'я України
 

Як підтримати своє ментальне здоров’я після народження малюка?

Дата: 19.06.2024 11:48
Кількість переглядів: 21

Народженням малюка в сім’ї – це радісна подія, але, водночас, це нові зміни та випробування. Для мами настає час невідомого досвіду. І не зважаючи на всі знання, які можна отримати від лікарів-акушер-гінекологів, порад знайомих, які вже стали мамами в житті все відбувається по-іншому.

Близьким важливо розуміти, що післяпологовий період може бути складним для жінки.

Найважливішою є підтримка жінки, яка стала мамою, що значно покращує її емоційний стан та процес відновлення.

Клінічний психолог Гадяцької міської лікарні Євгенія Бойдаріко має декілька порад  для підтримки свого ментального здоров'я після народження малюка.

1. Дозвольте собі відчувати. Після народження дитини можуть виникати різні емоції, від радості до суму. Важливо дозволити собі відчувати ці емоції без почуття провини чи сорому.

2. Звертайте увагу на свої потреби. Багато жінок після пологів ставлять свої потреби на другий план. Важливо дбати не лише про малюка, а й про своє фізичне та емоційне самопочуття.

3. Шукайте підтримку. Розмовляйте з близькими про все, що турбує. Підтримка від партнера, родини або друзів може допомогти зменшити відчуття самотності та рівень стресу.

4. Створення нової ролі. Стати матір'ю - це нова роль у вашому житті. Дайте собі час адаптуватися до неї.

5. Не бійтеся професійної підтримки. Якщо ви відчуваєте сильний стрес або тривожність, розгляньте можливість звернутися до психолога чи психіатра за допомогою.


« повернутися

Вхід для адміністратора