Комунальне некомерційне підприємство
"Гадяцька міська центральна лікарня"
Гадяцької міської ради
Міністерство охорони
здоров'я України
 

Іпохондрія, або розлад тривоги за здоров'я

Дата: 19.12.2024 15:44
Кількість переглядів: 47

Фото без опису

Вас турбує постійне занепокоєння про можливе серйозне захворювання?

Це змушує постійно перевіряти симптоми в інтернеті та записуватися до лікарів?

Так може проявлятися іпохондрія, або розлад тривоги за здоров'я - надмірне занепокоєння людини щодо можливих серйозних фізичних чи ментальних захворювань.

Люди з іпохондрією відчувають постійне занепокоєння за своє здоров’я попри результати медичних оглядів чи лабораторних досліджень.

Причини виникнення іпохондрії до кінця не вивчені. Вчені вважають, що це хронічний рецидивний розлад, який зазвичай розвивається в юності або в ранньому зрілому віці. Іпохондрія проявляється на чотирьох рівнях.

1. Когнітивний. Людина приділяє багато уваги тривожним думкам та відчуттям, аналізує інформацію щодо свого здоров’я або ж постійно оцінює ризики захворіти.

2. Емоційний. У людини виникає постійне відчуття занепокоєння, тривоги, або ж трапляються напади сильного страху, які супроводжуються фізичними симптомами (підвищеним серцебиттям, нудотою чи запамороченням).

3. Поведінковий. Людина починає діяти так, щоб знизити свої переживання та нав’язливі думки. Вона може перевіряти симптоми в інтернеті, звертатися до різних лікарів, уникати потенційно небезпечних місць або обмежувати фізичні навантаження.

4. Фізичний. Людина постійно сфокусована на своєму тілі: прислухається до відчуттів чи перевіряє наявність симптомів.

Для полегшення проявів іпохондрії можуть застосовувати когнітивну терапію на основі усвідомленості, групову терапію або ж терапію прийняття і відповідальності.

Не займайтеся самолікуванням! Звертайтеся на допомогою до фахівців.


« повернутися

Вхід для адміністратора