Комунальне некомерційне підприємство
"Гадяцька міська центральна лікарня"
Гадяцької міської ради
Міністерство охорони
здоров'я України
 

Найпопулярніші помилки при чищенні зубів

Дата: 21.01.2025 14:08
Кількість переглядів: 266

Фото без опису

Як банально це не звучить, але багато хто допускає помилки при чищенні зубів або слідує невірним правилам.

Лікар-стоматолог дитячий Гадяцької міської лікарні Тетяна Дроботя розповість про найпоширеніші помилки, яких слід уникати при чищенні зубів, а також при виборі зубної пасти та щітки.

Помилки при догляді за зубами

Чищення зубів один раз на день.

Скільки ж разів на день потрібно чистити зуби? Чистити зуби потрібно два рази на день - вранці та ввечері, ретельно !

Діткам починаємо чистити з моменту прорізування перших зубчиків! До 10 років (а деяким діткам і до 12 років) батьки мають допомагати чистити зуби, а далі контролювати якість чищення.

Також очищати ротову порожнину потрібно після кожного прийому їжі, використовуючи ополіскувачі.

Для малюків використовуємо дентальні серветки.

Недостатній час чищення зубів.

Скільки потрібно чистити зуби? Для того, щоб як слід очистити зуби вам знадобиться мінімум 2 хвилини, а найкраще 3 хвилини! Тобто по 30 секунд на очищення кожного сегмента рота (верхній лівий, верхній правий, нижній лівий та нижній правий).

Відмова від зубної нитки (флос).

Використовувати зубну нитку необхідно після чищення зубів 2 рази на день, а також після вживання продуктів, що можуть застрягати між зубами, щоб очистити міжзубні проміжки, куди не доходить жодна зубна щітка. Діткам починаємо чистити флосом з моменту появи першого контакту між зубами.

Використання неправильної зубної щітки та щетини.

Зубна щітка повинна бути правильно підібрана за віком та за жорсткістю. Для дорослих, у більшості випадків - середньої жорсткості, так як мʼяка щетина повністю не вичищає наліт, а жорстка щетина може травмувати ясна. Для дітей - мʼяка, з достатньою кількістю щетинок, які розташовані на одному рівні та маленька робоча частина.

Занадто довге використання зубної щітки.

При постійному використанні (два рази на день сім днів на тиждень) середній термін служби зубної щітки становить близько трьох місяців. Приблизно після 200 використань - потрібно змінити щітку, тому що щетинки до цього часу зношуються та стираються. Крім того, на зубній щітці починають накопичуватися бактерії та частинки їжі.

Занадто жорстка чистка.

Існує хибна думка, що чим сильніше чистиш - тим краще. Занадто сильна чистка зубів може призвести до травмування ясен та утворення пришийкових клиновидних дефектів.

Нехтування чищенням язика.

Ваш язик - це гарне місце для мікробів і, найчастіше, причина неприємного запаху з рота. Коли ви закінчите чистити зуби, використовуйте скребок для язика або почистіть його зубною щіткою.

Використання неправильної зубної пасти.

Зубні пасти повинні бути правильно підібрані за віком і складом.

Використання відбілюючих паст на постійній основі може призвести до підвищеної чутливості зубів. При виборі зубної пасти можна звернутися за допомогою до лікаря-стоматолога.

Здоров'я ваших зубів - це не тільки естетична краса, а й в цілому здоровий організм.


« повернутися

Вхід для адміністратора